Czym jest Królestwo Boże i 1000 - letnie panowanie Jezusa wg Biblii

Awatar użytkownika
dagmar5
Stały Bywalec
Posty: 364
Data: 21 sty 2015, 18:40

Czym jest Królestwo Boże i 1000 - letnie panowanie Jezusa wg Biblii

Postautor: dagmar5 » 11 maja 2016, 19:27

Jezus w słynnym Kazaniu na Górze podał modlitwę wzorcową, w której polecił prosić Boga: „Przyjdź Królestwo twoje”. Miliony ludzi uczy się jej na pamięć i często ją powtarza. Według pewnej encyklopedii jest to „podstawowa modlitwa wspólna dla wszystkich chrześcijan”. Jednak wielu tych, którzy ją odmawiają, w zasadzie nie wie, czym jest Królestwo Boże i czego dokona, gdy przyjdzie (Mateusza 6:9, 10, Biblia warszawska).


1. Czym jest Królestwo Boże?


„To królestwo (...) zmiażdży (...) wszystkie owe królestwa i położy im kres, lecz samo będzie trwać po czasy niezmierzone” (DANIELA 2:44).

Królestwo Boże to niebiański rząd. Usunie wszelkie inne rządy i sprawi, że wola Boża będzie się działa zarówno w niebie, jak i na ziemi. (Daniela 2:44 i Mateusza 6:9, 10). Uczyni coś, czego nigdy nie osiągnął ani nie zdołałby osiągnąć żaden ludzki rząd. Na zawsze unicestwi wszelką broń i sprzęt wojskowy. „[Bóg] sprawia, że wojny ustają aż po kraniec ziemi” (Psalm 46:9). Nastanie świat bez lekarzy, szpitali i chorób. „Żaden mieszkaniec nie powie: ‚Jestem chory’” (Izajasza 33:24). W zapomnienie odejdą klęski głodu i niedobory żywności. „Mnóstwo zboża będzie na ziemi” (Psalm 72:16). Nie będzie już pogrzebów, czuwania przy zwłokach, cmentarzy, kostnic, nie będzie też rozpaczy ani bólu, towarzyszących takim miejscom. Bóg zniszczy „śmierć na zawsze i Wszechwładny Pan, Jehowa, otrze łzy z każdego oblicza” (Izajasza 25:8). Nasz glob przeobrazi się w ogólno-ziemski ogród Eden.
Jehowa Bóg postanowił, że na czele tego rządu będzie stał Jego Syn, Jezus. (Łukasza 1:30-33.)


2. Kiedy Królestwo Boże objęło władzę w niebie?


Królestwo Boże już panuje w niebie i niebawem roztoczy władzę nad całą ziemią. Jezus został Królem w roku 1914. Wkrótce potem zrzucił z nieba na ziemię Szatana i demony (Objawienie 12:7-10, 12). Od tamtej pory problemy ludzkości bardzo się nasilają. Wojny, trzęsienia ziemi, głód, epidemie i upadek moralny stanowią tylko część znaku świadczącego o tym, że żyjemy w „dniach ostatnich” teraźniejszego systemu rzeczy (2 Tymoteusza 3:1-5). Każdy, kto chce skorzystać z dobrodziejstw, które zapewni Królestwo Boże, musi się dowiedzieć, jak naśladować Jezusa, Władcę tego rządu. (Łukasza 21:7, 10, 11, 31, 34, 35.)

Podczas obecności Jezusa miała być po całej ziemi głoszona dobra nowina.


Jezus przyrównał swoją obecność do „dni Noego” (Mateusza 24:37-39). Noe nie tylko budował arkę. Był także „głosicielem prawości” (2 Piotra 2:5). Ostrzegał ludzi przed zbliżającym się wyrokiem Bożym. Jezus zapowiedział, że podczas jego obecności słudzy Boży na ziemi będą prowadzić podobną działalność. Oświadczył: „Ta dobra nowina o królestwie będzie głoszona po całej zamieszkanej ziemi na świadectwo wszystkim narodom; a potem nadejdzie koniec” (Mateusza 24:14).


3. Kto będzie rządził z Jezusem w okresie 1000 - letnim?


Po Armagedonie i uwięzieniu w otchłani Szatana i demonów - Jezus Chrystus i 144 000 jego współdziedziców wybranych przez Boga (i nazwanych „małą trzódką” Łukasza 12:32), będą królować nad ziemią przez tysiąc lat (Objawienie 20:6, Daniela 7:27). Pierwsi do tego grona zostali powołani wierni apostołowie. Wybieranie kolejnych członków tego rządu — mężczyzn i kobiet — trwa po dziś dzień. Podobnie jak Jezus, po wskrzeszeniu otrzymują oni ciała duchowe. (Jana 14:1-3 i 1 Koryntian 15:42-45.)

4. Co będzie po 1000 - letnim panowaniu Jezusa?


Gdy Jezus zakończy swe Tysiącletnie Panowanie, „przekaże królestwo swemu Bogu i Ojcu”, sam zaś podporządkuje się „temu, który mu wszystko podporządkował, tak by Bóg był wszystkim dla każdego” (1Ko 15:21-28).

Po upływie owego tysiąclecia Jehowa pozwoli doskonałym już ludziom swobodnie zadecydować, komu chcą służyć. Jak wyjawia Biblia, „Szatan zostanie wypuszczony ze swego więzienia”. Ponownie spróbuje zwieść ludzi i sporo z nich obierze niezależność od Boga. Aby jednak ‛udręka nie nastała po raz drugi’, Jehowa zniszczy Szatana, demony oraz każdego, kto podniesie bunt przeciw Jego zwierzchnictwu. Nikt nie będzie mógł wysunąć zarzutu, że tym, którzy zostaną wówczas na zawsze zgładzeni, nie dano szansy albo że ich niewłaściwe postępowanie wynikało z niedoskonałości. Przeciwnie, będą tak doskonali jak Adam i Ewa, którzy z własnej woli postanowili zbuntować się przeciw sprawiedliwej władzy Jehowy. (jw org)

  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Sprawy ludzkie”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość